Dažnai susiradus ilgalaikį partnerį kyla dilema, kai stengiamasi sugalvoti, kokiomis kontraceptinėmis priemonėmis geriau naudotis. Kol vieni džiaugiasi senais, gerais pamėgtais metodais, kaip prezervatyvai, kiti renkasi kontraceptines tabletes. Dažniausiai nuolat linksniuojamos ir yra šios priemonės, kadangi tarp jų kyla didelių ginčų: kuri geresnė, saugesnė ir patogesnė. Žinoma, pagrindiniu kriterijumi turi tapti tai, kas geriausiai nepadeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. Šiuo atveju procentai yra gana panašūs, tad jei rintumėtės tik šiuo kriterijumi ištiesų būtu sunku nuspręsti, kuris variantas tiktų ir patiktų.

Prezervatyvai užlipdami ant kontraceptinių tablečių nuolat akcentuoja jų daromą žalą organizmui. Jei jos skirtos ne gydymo, o tiesiog apsisaugojimo tikslais, labai dažnai ateityje išsibalansavus hormonams paprasčiausiai nebegalima turėti vaikų. Jau nekalbant apie hormonų audras, kurios sukelia nuotaikų kaitas, kinta svoris… Dažnai akcentuojama jog hormoninės tabletės sutvarko daug bėdų, kaip spuogų turėjimą ar kūno svorio per didelį augimą, tačiau įprastai viskas taip vyksta tada, kaip tabletės būna išrašomos medicininiais tikslais, kaip gydymo priemonė. Jei jas vartosite kaip tiesiog apsisaugojimo priemones galite sulaukti didelių sveikatos problemų.

Kontraceptinės tabletės norėdamos duoti atkirtį teigia, jog prezervatyvai ne visada būna laiku ir vietoje, o štai tabletė išgerta ir visa naktis rami. Pasak jų, jei visi naudotųsi šiomis priemonėmis, neplanuoto nėštumo būtų kur kas mažiau. Dalinai tai tiesa, nes ne visada reikiamu metu turime prezervatyvą, o įsiaudrinus paprasčiausiai nebelieka laiko jo ieškoti. Tačiau štai vėl prezervatyvai randa atkirtį: atliktais duomenimis įrodyta, jog nustojus vartoti kontraceptines tabletes jaučiamas irzlumas ir piktumas. Pasireiškia organizmo būsena, kuri nepatenkinta reikalauja dar vienos dozės. Tam tikra prasme tai tampa pripratimu prie vaistų. Ilgainiui organizmas atsigauna, tačiau iki tol reikia keliauti mažais žingsneliais.

Prezervatyvai su kontraceptinėmis tabletėmis kariauja jau kuris laikas. Visuomenė atsižvelgdama į vieno pliusus ir kito minusus nusprendžia, kuris variantas jiems tinkamas ir priimtinas labiausiai. Svarbiausia pasirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir netektų susilaukti šeimos pagausėjimo.