Mažoji bendrija yra skirta kokios nors paslaugos realizavimui tėvynėje. Mažosios bendrijos registravimas nėra sudėtingas procesas, tačiau turite išmanyti kelis dalykus, kitaip visas popierių tvarkymosi procesas gali būti nelabai vykęs.

Nors mažoji bendrija vienija žmonių grupę, kurie bendrai susisaigstę tam tikra idėjos realizacija, ją įsteigti gali ir vienas žmogus. Taigi, svarbu surasti lyderį, kuris savo vardu nebijotų prisiimti visos bendruomenės darbo rezultatų ir atsakomybės. Įsteigti gali juridinis asmuo, tačiau pasirašydamas dokumentus jis atsako savo turtu. Lygiai taip pat kaip ir UAB steigėjas. Šiuo atveju savo finansiniu turtu nerizikuoja tik individualios įmonės kūrėjas.

Asmenims, kurie bus mažosios bendrijos darbuotojai turi būti įdarbinti pagal darbo sutartis. Taigi, taisyklės galioja lygiai tokios pačios kaip ir darbinanantis įprastoje darbo vietoje. Mokesčiai privalo būti mokami mažosios bendrijos direktoriaus. Jei turėsite samdomuojų darbuotojų, tuomet privalėsite mokėti ir garantinio fondo mokestį. Viskas labai panašu, kaip ir paprastai darbinant asmenis, kaip darbuotojus į kokią nors firmą.

Mažoji bendrija neapima vienos rūšies veiklos. Jei pageidaujate viena bendrija gali užsiimti net keliomis veiklomis. Žinoma, nei viena jų neturi prieštarauti Lietuvos Respublikos įstatymams. Žinoma, privalėsite išsiimti visas licenzijas ir leidimus, kad vykdoma veikla būtų legali ir nepriešintų leidžiamiems įstatymams. Kalbant apie įvairius mokesčius, jei turėsite darbuotojų – veikla bus vykdoma labai panašiai kaip ir UAB. Mokesčiai bus mokami labai panašiai, o visą informaciją galite gauti tam tikrose institucijose arba internete. Jame ypač daug jums reikalingos informacijos, kurios gali prireikti pildant dokumentus.

Mažoji bendrija yra labai patogus pasirinkimas nedidelei žmonių grupei, kurie nori užsiimti tam tikra veikla, kuri nereikalauja daug investicijų ir juolab per daug nerizikuosite savo turimu turtu. Rizika tikrai yra mažesnė nei kuriant UAB, o ypač jei už verslą atsako ne vienas žmogus, o jų grupė, tam tikra bendruomenė.

Įsteigti tokio tipo veiklą yra labai paprasta. Jei norite įgyvendinti savo idėjas – pats laikas tai padaryti. Nedelskite ir pirmyn.