Kartais paminėti vieną ar kitą progą pakanka nedidelio draugų ar giminių ratelio. Pakanka vaišėmis neperkrauto stalo namų aplinkoje ar užsakyto stalelio kokiame nors restorane. Tačiau, kada minimas garbingas ar reikšmingas jubiliejus, kada švenčiamos išleistuvės, krikštynos, vestuvės, kada rengiama tam tikra įmonės šventė, vis dažniau pasirenkama gamtos apsupris. Kaimo sodyba yra pats geriausias pasirinkimas šiltuoju metų laikotarpiu, kada svečiai nenori apsiriboti tik viduje laukiančiomis pramogomis, bet ir išreiškia norą mėgautis šiltu vakaru, vandens ar pramogomis pirties pramogomis.

Sodyba sodybai nelygu. Kartais nedidele sodybėle gali būti vadinama pirtelė ant ežero kranto, su nemažu priešpirčiu, kuriame galima ir stalą pastatyti. Tačiau paprastai rimtuoju kaimo turizmu užsiima ir rimtesnius užsakymus priima tų sodybų savininkai, kuriose jau galima suruošti didesnę šventę bent  tų sodybų savininkai, kuriose jau galima suruošti didesnę šventę bent 30-50 žmonių. Neseniai Rokų rajone įsikūrusios sodybos „Devyni vėjai“ savininkė buvo nusiteikusi kukliai pradžiai, tačiau per mažesnį nei pusę metų laikotarpį kaimo sodyba jau gavo daugiau nei trisdešimt užsakymų. Svarbu gera reklama, bet dar svarbiau- geri atsiliepimai. O šie neatsiranda iš niekur.  Klientų lūkesčiai turi būti pateisinti su kaupu, kad šie rekomenduotų sodybą pažįstamiems.

Didesnio pasisekimo visada sulaukia vietos prie vandens telkinių. Jei šalia nėra natūralių vandens telkinių, verslininkai dažnai iškasa dirbtinus telkinukus, kadangi tai labai aktualu, jei sodyboje yra pirtis. Kaimo sodyba, kainos atžvilgiu, visada labiau prieinama ne sezono metu – kitaip tariant, vėsesniuoju vasaros laikotarpiu. Tuo tarpu vasarą didesnės sodybos, pavyzdžiui talpinančios apie penkiasdešimt žmonių, nuoma parai siekia vidutiniškai 3000-4000Lt., kai į kainą įeina ir pirtis bei nakvynė. Tačiau nereikia pamiršti, kad atskirai užsakomas maitinimas svečiams, gėrimai, užkandžiai. Jei šventė didelė ir reikšminga – parenkami ir užsakomi sales papuošimai, todėl dažnai nutinka, kad šventės tokioje sodyboje kaina išauga iki 9000 – 10000lt. Tačiau, kas nori švęsti, tas svenčia ir tokios kainos mažai ką išgąsdina. Jeigu numatoma didelė šventė ir ypač šiltuoju metų laikotarpiu, kaimo sodyba yra pats geriausias variantas.